head
Nejlevnější povinné ručení
Reklama
reklama
Vinárna U Pavouka
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

PARTNERSKÉ WEBY

LIPNÍK BODUJE V PÉČI O PAMÁTKY

Město Lipník nad Bečvou obsadilo první místo v soutěži o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci programu městských památkových rezervací a městských památkových zón 2012 v Olomouckém kraji.

V prosinci loňského roku se město Lipník nad Bečvou již potřetí za sebou přihlásilo do soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci programu MPR a MPZ 2012. Umístilo se na prvním místě v Olomouckém kraji, stejně jako v roce 2010. Za rok 2011 to bylo v krajské soutěži druhé místo za vítěznou městskou památkovou zónou Zlaté Hory. Soutěže se za rok 2012 zúčastnila také města Olomouc a Prostějov.

Lipnik

Koncem ledna navštívila Lipník nad Bečvou hodnotitelská komise, aby se seznámila s výsledky, kterých město dosáhlo v oblasti péče o chráněný památkový fond v rámci Programu regenerace MPR a MPZ. S uspokojením vyhodnotila, že pozornost věnovaná městskými orgány cílevědomé obnově kulturního dědictví v MPR Lipník nad Bečvou je dlouhodobě na vynikající a kvalitativně vysoké úrovni. Komise konstatovala, že přihláška do soutěže byla zpracována po obsahové i formální stránce velmi dobře a splňuje požadovaná kritéria. Během hodnocení komise kladně oceňovala propracovaný dotační titul pro vlastníky nemovitostí v chráněném území. Vysoce ceněn byl způsob systematické památkové obnovy centra městské památkové rezervace s důrazem na stavební dominanty města a úspěšné rozvíjení kulturních tradic. Komise vyzdvihla osvědčený systém bezplatných turistických prohlídek s průvodci, o které je během sezóny velký zájem.

Vítězství v krajském kole umožnilo městu Lipník nad Bečvou postup do celostátního kola soutěže. Zde bude konkurence opravdu velká. Začátkem měsíce března přivítáme v Lipníku nad Bečvou celostátní hodnotitelskou komisi, kterou provedeme historickým jádrem města a představíme významné památkové objekty a jejich využití. Následně komise vybere 3 nominovaná města, která postoupí do nejužšího výběru. Vítězné město, které se bude pyšnit titulem Historické město roku 2012, bude vyhlášeno 18. dubna 2013 ve Španělském sále Pražského hradu. Tohoto slavnostního vyhlášení se zúčastní i zástupci města Lipník nad Bečvou. Převezmou pamětní list a šek v hodnotě sto tisíc korun na opravu památkově chráněných objektů za vítězství v krajském kole. Vítězné město obdrží šek na částku jeden milion korun.

Kladné hodnocení komise a výborný výsledek v soutěži je pro město Lipník nad Bečvou velkým uznáním a povzbuzením v další péči o historické památky a kulturní dědictví.

Hana Švrčková
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
    ikona   Administrace     Ochrana informací         Copyright © 2006 - 2014, Prerovan.cz