head
Nejlevnější povinné ručení
Reklama
reklama
Vinárna U Pavouka
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

PARTNERSKÉ WEBY

PLNÝ UŠI MUZIKY

Ve čtvrtek 30. ledna 2014 v 19 hodin v sále kulturního domu Echo v Lipníku nad Bečvou se představí akustické folkové kapely eMBéčka a A.M.Úlet v hudebním pořadu PLNÝ UŠI MUZIKY.

Folková kapela eMBéčka je z Lipníka nad Bečvou. Pamětníci ve třech pětinách formace poznají exPupkáče, kteří úspěšně brázdili hudební vody českého trampfolku v letech 1999–2008. Křestní jmena pěti muzikantů začínají výhradně na písmena M a B, proto název kapely eMBéčka. „Familyband“ tvoří manželé Blanka (zpěv, rytmika) a Milan Miša (kontrabas, tanec) Prudilovi se synem Matějem (trubka, zpěv) a jejich kamarád Michal Odložilík (kytara, zpěv) s neteří Marií Košnárovou (příčná flétna). Hrají od roku 2011 a mají za sebou příjemná účinkování na festivalech jako Dřevohostické folkáč, Křenovický rakovec, Tučínský špekáček, Hostišovské folkové koštování, Bystřické banjo, Horecké struny, Mladí pro venkov na Veselíčku. Zahráli na pozvání trampské kapely Ozvěna v hudebním klubu Leitnerka v Brně, v pořadu Vlny kávy v klubu Mezi světy v Olomouci. Hrávají v Lipníku n. B. na Svatojakubských hodech, zahráli si v sále bývalého kina i současného kulturního domu Echo, hudebně doprovodili vernisáž v galerii Konírna. Písničky eMBéček jsou převážně z dílny Blanky Prudilové, držitelky mezinárodní Autorské Porty 2007. Hrají si pro radost, nemají ambice vítězit v soutěžích a jsou vděční za každého posluchače s ušima dokořán.

Plný uši muziky

Pořad Plný uši muziky aneb Dnes nepromítáme se v sále kina Svět konal pravidelně v letech 2004–2008 vždy poslední lednový čtvrtek. Pupkáči zde představili své hudební spřízněnce, naposledy to byla v roce 2008 špičková slezská gospel-bluegrassová kapela BG STYL. Během vývojové transformace Pupkáčů na eMBéčka bylo místo konání pořadu Plný uši muziky skvostně zrekonstruováno z kina Svět na kulturní dům Echo. Je tedy na čase vrátit do Echa pozitivní rezonance a znovu naplnit uši muzikou. Tentokrát bude hudebním hostem eMBéček kapela A.M.Úlet z Moravičan (www.amulet.ic.cz). Mimochodem – právě 30. ledna 2014 bude Měsíc ve fázi novoluní ve Vodnáři a slibuje den příjemný, plný úsměvů, společenských akcí a zábavy.

A.M.Úlet hraje již od roku 1994, letos tedy slaví dvacet let existence. Hudba A.M.Úletu se pohybuje na rozhraní folkrocku s prvky blues, jazzu i folklóru. Aranžmá skladeb je minimalistické s důrazem na texty. Základ kapely tvoří manželský pár: houslistka a zpěvačka Blanka Adamcová a kytarista, zpěvák, kapelník a velmi nadaný autor veškerého repertoáru Janek Adamec. Odtud název – Adamců Múzický Úlet. Formaci doplňuje výborný basák Honza Dobiáš. A.M.Úlet působí ve dvou variantách – v komornější „Potichu“, tedy akustické, kterou představí v Echu, a v razantnější „Nahlas“, tedy elektrifikované a s bicími, kterou nám snad předvedou na náměstí při Svatojakubských hodech. Hrají autorskou muzičku, kterou trefně nazvali dřevěný pop. Během existence vystoupili na mnoha hudebních festivalech nejen v Česku, ale také v Polsku, Slovensku, Chorvatsku, Francii a Turecku. Z hudebních soutěží si přivezli mnohá ocenění. V roce 2013 zvítězili na Portě v Bludově a odehráli úspěšné akustické turné se skupinou JARRET. V roce 2012 to byl mimo jiné vydařený podzimní benefiční koncert se skupinou TATA BOJS.

Skupina se objevila v televizních pořadech ČT APORT a DOBRÉ RÁNO, TV NOE a ve Slovenské televizi LUX v pořadu Poltón klub. Skladby z CD je dnes mimo jiné možno slyšet na vlnách rádií Proglas, ČRo Olomouc, ČRo Ostrava, Rádio Haná, AZ Rádio, Rádio SAMSON, atd… Za nejkurióznější vystoupení považují koncerty ve věznici Mírov či ve vazební věznici v Olomouci.

Pořad Plný uši muziky pořádá SVČ ve spolupráci s kapelou eMBéčka. Vstupné je 50 Kč, rezervace míst je možná od 20. ledna 2014 na tel. č. 581 771 594.

Blanka Prudilová
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
    ikona   Administrace     Ochrana informací         Copyright © 2006 - 2014, Prerovan.cz