head
Nejlevnější povinné ručení
Reklama
reklama
Vinárna U Pavouka
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

PARTNERSKÉ WEBY

Oslava ochotnického divadla v Přerově

Finále Dostavníčka potrvá tři dny

Oslava ochotnického divadla na střední Moravě. Tak lze bez nadsázky nazvat maraton sedmi divadelních představení, které mohou diváci v Přerově zhlédnout za pouhé tři dny. Přerovské divadelní prázdniny jsou ve finále. Vrcholí poslední srpnový týden, kdy jsou nachystána představení mezi hradbami i v Městském domě po celé tři dny - ve čtvrtek, pátek i sobotu.

Jak se Vám líbí Jak se Vám líbí? je název slavné Shakespearovy komedie, kterou ve čtvrtek 28. srpna v 19. 30 hodin přiveze přerovskému publiku divadlo Jirásek z České Lípy. „Na jevišti půjde o humor v různých podobách, přestože pozadí sleduje témata vážná. Jako často v životě půjde o potíže s láskou a jejich řešení, herci bez rekvizit a kulis budou skrze hru tematizovat moc, rozdíly mezi aktivním a pasivním stylem života či korupci,“ uvedla Lada Galová z pořádajících Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Pátek 29. srpna se ponese ve znamení dvou představení. V 18 hodin ožije velký sál Městského domu kultovním muzikálem Pomáda, o hodinu a půl později bude patřit jeviště Letní divadelní scény Zdravotní vycházce. Jde o hru na pomezí romantické a konverzační komedie, která pojednává o netradičním vztahu dvou psychicky narušených jedinců.

Čtyři představení během jediného dne jsou přichystána na sobotu 30. srpna. „Ráno v 10 hodin se mohou nejmenší diváci těšit zdarma na pohádku Měla babka čtyři jabka v Divadle mezi hradbami, kde budou následně od 13 hodin hledat svou jízdenku do ráje tři jedinci odmítnutí civilizací v představení Bože zaulki. Polští herci budou jako po celý festival simultánně překládáni do češtiny,“ dodala Galová.

Odpoledne a večer se kultura z hradeb přemístí do měšťáku. V 17 hodin to bude představení plné energie a dynamiky, založené na populárních filmových písních POProstuFILM. „Večer v 19.30 hodin pak desetitýdenní festival ukončí divadelní soubor Jiřího Voskovce Sázava rozvernou komedií Pancho se žení,“ zve na velké finále Galová.

Vstupenky jsou stále ještě k zakoupení v Městském informačním centru.

Celý program naleznete zde: http://www.prerov.eu/cs/o-prerove/kultura-ve-meste/galerie/galerie-mesta-prerova/letni-divadelni-scena/leto-2014.html/

Mgr. Lada Galová
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
    ikona   Administrace     Ochrana informací         Copyright © 2006 - 2014, Prerovan.cz